Březen 2013

Když originalita selže aneb jak na originální design?

25. března 2013 v 15:56 | Susen |  Rady a tipy

Ne, že bych se tak dokonale vyznala v grafice, ale cosi jsem o layoutech už zjistila a taky je vytvářím už nějakej ten pátek.

Ne, že bych mohla radit jak takový layout vytvořit, ale když jsem zakládala rubriku rady a tipy, nemyslela jsem jen na rady jako je tahle - jak se vyvarovat tomuhle a támhletomu, ale taky na rady jako jak vytvořit tohle a tohle v tomhle a tomhle programu.

Možná, že vám nadpis napovědl, že chci udělat kompletní tutoriál na výrobu layoutu, ale to až někdy jindy - až budu mít čas a náladu. (dobře, čas bych měla, ale náladou na toto psaní zrovna neoplývám...)

Nu, pojďme už na to. Jestli jste zvědaví, hořejší řádky jste si ani nepřečetli, takže rovnou nakoukněte pod perex :)

Wanna be aneb nic jako SB nemám!

23. března 2013 v 19:09 | Susen
Jako první bych chtěla říct, že nic jako SB nebo Affs nemám!.

Jestli jste tedy v menu narazili na text "wanna be?" pod kolonkou oblíbení, nedělejte si zbytečné iluze o tom, že si vás přidám do elite a normal affs, každý týden budu obíhat s komentáři "Lowísku, obíhám!!" a všechno bude růžově zalité květinami.

Popsala jsem to asi sice pěkně (jako za dob mého "blogového mládí"), ale tohle nevedu! takže jestli obíhat, tak na jiné adrese (adrese - doslova).

Ano, proto ten nápis ...imaginary affs ;)
Ano, proto ten sakasmus.

Layout 2: "meme"

23. března 2013 v 12:35 | Susen |  V blogovém světě
Layout č. 2: Meme

Layout s mým oblíbeným meme. Jistě nejsem první kdo má design a vlastně celý blog do meme stylu, ale prostě se mi to líbí :)

V náhledu si všimněte toho krásného "Photoshopu lvl. asiat" aneb krásné upravení na návštěvnost 1 000 000 :) :D


Tempery: "anime" panáček

17. března 2013 v 12:14 | Susen |  Umělecké střevo (?!)
No, včera jsem trochu malovala s iluzemi, že doma někde najdu tuž nebo inkoust, ale nemám ani jedno ani druhé a ani pero, takže z toho asi nic nebude, ale našla jsem tenkou lihovku, takže jsem mou kresbu obtáhla jí.
Původně jsem to chtěla vybarvit pastelkami, ale snad si dokážete domyslet jak by to u mě dopadlo, takže to nakonec vyhráli tempery :)


100 questions for Susen

12. března 2013 v 19:43 | Susen |  V blogovém světě
100 questions for Susen - 100 otázek pro Susen
(Tento nápad jsem "ukradla" z blogu my-date blogerce An).


 1. Tvoje jméno: Zuzka
 2. Kolik Ti je?: Nevím, každej rok se to mění :'D
 3. Tvoje bloggové jméno: Susen
 4. Jaký je tvůj vkus?: Různej, skoro až nepopsatelnej :D
 5. Jsou dvě nekonečna větší jen jedno jekonečno?: To mi připomíná hádky ve školce :D Ne, není (myslím :D).
 6. Jak dlouho už bloguješ (na svšech tvých blozích): Nebloguji dlouho, začala jsem myslím o prázdninách roku 2012, což je nedávno. Takže přibližně třičtvrtě roku.
 7. Baví Tě škola?: Škola mě baví, ale učení mě nebaví. Myslím to tak, že chodit do školy mě baví - kde jinde jsou všichni přítelé spolu?
 8. Kdy ses narodil/a?: 4. května 2002
 9. Kdy slavíš svátek: Od čeho je kalendář? :D
 10. Za jak dlouho budeš mít narozeniny: Nemůžeš si to vypočítat z toho, kdy jsem se narodila? :D (bod 7.)

Where to find me?

9. března 2013 v 16:57 | Susen |  V blogovém světě
...aneb - Facebook, ICQ, mail, youtube...

Rozhodla jsem se "tak nějak" sepsat kontakt na mě. Pokud budete chtít, můžete mi napsat před nějakou ze sociálních sítí nebo přes chat ICQ. Dodám sem i můj profil třeba na youtube či na google+. I na mail tu zbude místo, pro případné otázky.
Nezapoměla jsem ani na Ask.fm. Prostě "delší" spis mých kontaktů, a že jich je hodně ;D


FAQ

9. března 2013 v 14:08 | Susen |  V blogovém světě
Otázky a odpovědi na všechno, co se týče mě a mého blogu.


FAQ je zkratkou pro výraz Frequently Asked Questions což v překladu znamená časté dotazy nebo často kladené otázky.
V příštích minutách bych vám chtěla zodpovědět několik otázek co se mne a blogu týče.
Do komentářů můžete psát také svoje otázky, v průběhu dní na ně v tomto článku odpovím.Susen's secret diary (really secret!)

4. března 2013 v 14:13 | Susen |  Umělecké střevo (?!)
Jestli jsem vás zblbnula zároveň nadpisem i obrázkem nad textem, tak se omlouvám, ale taky vám chci vysvětlit, že nejde o žádný zápis z mého (ehm) skromného deníku, ale zápis do rubriky "umělecké střevo" aneb malby všeho druhu.
Dneska nebo spíše včera večer, jsem si sedla ke stolu s papírem, tužkou a gumou a ha, teď co kreslit. Měla jsem jak se říká ve zpěvu "Vokno". Absolutně ale totálně jsem nevěděla co kreslit. Většinou teda kreslím co se nehýbe a co se dobře kreslí, ale včera jsem zvolila metodu "Ber co je po ruce". Po ruce byl Á-čtverkový sešit, tak jsem nakreslila jej.


Milý deníčku... co je to vlastně za blog?

2. března 2013 v 20:11 | Susen |  V blogovém světě

Aneb - něco málo o blogu, než to začne.
to znamená blog. Než blog začne, než se rozjede!

Na začátek pár důležtých informací

Admin/ka: Susen
Datum narození: 2.3.2013
Hosting: Blog.cz
Téma: Deníček
Nálada při psaní: x)

Kromě heslovitých informací tu jsou i jiné.. jako třeba blogová minulost ;)
 • One-crazy I. - Tak na ten si vzpomínám móc dobře :D. Znáte to, pixelky, blendy, komentáře jako "To jsi dělala ty? Né, je to jen zkopčený z gůglu" a takový. Teď když si na ten blog vzpomenu, musím se mu smát, protože to, jak jsem vybuchovala když mi někdo napsal na blog, že v článku mám chyby a hned jsem ho blokovala, z toho teď absolutně nemůžu :D *Brečím smíchy*
 • Uklidnění se s This-is-you - Ten název...to víte, jakožto třeťačka jsem měla poprvé v životě na základně ájinu, tak jsem toho musela využít stupidní amatérskou frází - This is you.
 • One-crazy II. - *tak jsem se konečně přestala smát* Jó, kamera, akce, One-crazy po druhé! aneb blog už malinko na úrovni, ale přece to nebylo ono. Dávala jsem tam svoje layouty pod přezdívkou Crazy-lune (vychytaná přezdívka, že? :D) a pak se blog stejně "rozutek"
 • Coffol - *Zavzpomíná na starý časy* Jó, to už byl blog celkem dost na úrovni, ale něco tomu chybělo - originalita. Já jsem kopírovala a když to vezmu kolem a kolem, radši bych řídila Oně-crazy I. se zkopírovanými pixelkami, než Coffol, kde jsem měla zkopírované absolutně vše... *Zamýšlí se*
 • ...a konečně - susen-diary - blog snad nikdy neopustím, protože jsem blogů opustila víc než je zde napsáno - nenapsala jsem blogy na kterých jsem nevydržela nejméně dva měsíce.

Vítám Tě ;D

2. března 2013 v 14:20 | Susen

Ahoj, jsem Susen a ráda bych vám představila sebe a svůj novopečený blog.

Kde tedy začít?

Asi nějakou větou, kterou nalákám čtenáře, ale těch v zásobě moc nemám, vlastně žádné.
Inprovizuju: Malá velká Susen si založila zpovědnici v podobě blogu. Ráda na ni bude psát anglicky, protože ji má ráda. Bude sem dávat svoje poznámky k tématu, deníčkovské zápisy, "Umělecké" výtvory a sem tam přispěje nějakým článkem k tématu týdne.


Přehrát epizodu v originálním zněníPřehrát epizodu v originálním zněníPřehrát epizodu v originálním zněníPřehrát epizodu v originálním zněníPřehrát epizodu v originálním znění
I když blog bude deníčkovsky zaměřený, budu se ho snažit tlačit na autorskou stranu i když s písmem Comic Sans neudělám první dojem jako autorský blog. Nic proti Comic Sans, ale znáte to, tohle písmo je prostě značkou všech pixelářek a takových autorek. Neříkám, že neexistují výjimky, ale většině neporučíš...

Jak to z blogem bude dál?

Pokusím se zprovoznit menu, vymyslet nějakou "vychytávku blogu" nebo tak něco.

Co by jste mi radili vy, jakožto zkušení blogeři?

PS: Comic sans jsem měla v prvním lajoutu, teď už mám nějakou timbuchtu nebo co to je :D
(Trebuchet MS :D)